هرس درخت هلو؛ انواع روش ها + ترفندهای کاربردی

هرس، یکی از مهم‌ترین مراحل باغ‌داری است که اغلب باغداران به دلیل کمبود اطلاعات آن را نادرست یا ناقص انجام داده و بدون هدف خاصی اقدام به حذف برخی از بخش‌های مهم درخت می‌کنند. هدف اصلی هرس درخت هلو، بهبود میزان و کیفیت محصول و افزایش طول عمر آن است. با حذف شاخه‌های ضعیف، میزان باردهی و کیفیت میوه به دلیل رسیدن مواد مغذی بیشتر به آن افزایش می‌یابد. علاوه‌بر این، هرس شاخه‌های درخت هلو از پایه باعث افزایش طول عمر و کیفیت درخت هلو می‌شود. در این مقاله روش‌های هرس درخت هلو در زمستان و تابستان بیان شده است. مطالعه این مقاله به افرادی که اگر قصد اطلاع از نحوه درست هرس درخت هلو را دارند، بسیار توصیه می‌شود.

اواخر بهار و اوایل تابستان؛ بهترین زمان هرس درخت هلو

بهتر است هرس درخت هلو در اواخر بهار صورت گیرد تا از گسترش بیماری برگ نقره‌ای که نوعی بیماری قارچی است، جلوگیری شود. هرس در فصل پاییز باعث رشد شاخه‌های جدید شده و در فصل زمستان با آسیب‌دیدگی این شاخه‌ها به علت سرمازدگی، مواجه خواهید شد. همچنین، هرس درخت هلو در زمستان که شاخه‌ها مستعد ابتلا به بیماری‌های مختلف هستند، توصیه نمی‌شود. برای انتخاب زمان دقیق هرس، شرایط آب‌و‌هوایی منطقه خود را بررسی کنید. هنگام هرس، از ابزار‌های تمیز و تیز استفاده کنید و بین هرس درختان مختلف ابزار‌ها را ضدعفونی کنید تا خطر انتقال بیماری کمتر شود. 

برای جلوگیری از پیچ خوردگی برگ هلو، که یک بیماری قارچی است، باید برگ‌های آلوده را از درخت جدا کرده و اقدام به هرس شاخه‌های آلوده کنید. در‌نهایت، در روز‌های مرطوب از هرس خودداری کرده و مواد زائد را کمپوست نکنید تا احتمال انتقال بیماری‌ها به حداقل برسد. اگر قصد فروش نهال هلو را دارید، ابتدا باید با رعایت نکات ذکر شده، نهال با‌کیفیت رشد دهید تا خریداران بیشتری داشته و فروش آن برای شما سودآور باشد.

اواسط بهار؛ بهترین زمان برای هرس درخت هلو 

فرم‌دهی و باردهی؛ دو نمونه از ‌روش‌های هرس درخت هلو

بهترین زمان برای هرس درختان هلو در اواخر فصل بهار و قبل از باز شدن گل‌ها و پس از رفع خطر سرمای زمستانی است. در این زمان، جوانه‌های گل متورم می‌شوند و تشخیص آنها برای هرس کننده آسان‌تر است. اگر درخت گردویی دارید که ۶ سال از عمر آن می‌گذرد و باردهی آن رو به کاهش است، با انجام هرس درخت هلو ۶ ساله در فصل بهار،‌امکان افزایش باردهی آن وجود خواهد داشت. در ادامه، انواع راه‌های هرس درخت هلو معرفی شده است.

هرس فرم دهی؛ یکی از روش‌های افزایش باردهی درخت هلو

برای داشتن باغی با درآمد بالا، بهتر است قیمت نهال را در نظر نگرفته و از خرید نهال ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت خودداری کنید تا باردهی درخت افزایش یابد. نهال هلو خوب باید ارتفاع حداقل یک متر و قطر حداقل ۱.۵ تا ۲ سانتی‌متر در فاصله ۲۰ سانتی‌متری از طوقه داشته و باید از آفات و بیماری‌ها مبرا باشد. بعد از انتخاب نهال، درختان هلو باید از ۷۵ تا ۸۰ سانتی‌متر سر‌بریده شده و شاخه‌های جانبی حذف شوند. مهم‌ترین مرحله در هرس فرم‌دهی، انتخاب شاخه‌های اصلی است که از تنه منشعب می‌شوند و در صورت انتخاب صحیح، درخت نیرومندی خواهد داشت. در پایان سال اول، انتخاب ۳ تا ۵ شاخه جانبی با فاصله مناسب و سربریدن شاخه‌های بلندتر از ۳۰ سانتی‌متر ضروری است.

هرس باردهی؛ یکی از روش‌های موثر در تولید هلو باکیفیت

هرس باردهی در افزایش باردهی درخت هلو بسیار موثر است؛ زیرا اگر این کار انجام نشود، منجر به رشد جوانه‌های ضعیف در شاخه‌های میوه‌دهنده و تولید میوه‌های نامرغوب خواهد شد. به‌عنوان‌مثال، اگر نهال هلو زعفرانی کاشته‌اید، پس از چند سال برداشت محصول، اگر هرس باردهی روی آن انجام نشود این درختان به مرحله پیری می‌رسند و محصول آن‌ها کاهش می‌یابد. برای جوان‌سازی درخت هلو، از نرک‌های باقی‌مانده در شاخه‌ها استفاده می‌شود و این عمل به‌عنوان یکی از روش‌های اصلی برای حفظ و بهبود عملکرد آن‌ها است.

هرس جوان‌سازی؛ یکی از روش‌های افزایش طول عمر درخت

در صورت انجام ندادن هرس جوان‌سازی، درختان هلو به‌تدریج در مرحله پیری قرار می‌گیرند و محصول آن‌ها کاهش می‌یابد. برای این منظور، از نرک‌هایی که در سال‌های اولیه و میانی عمر درخت حذف شده‌اند، یک یا دو نرک باقی‌مانده را نگهداری و هرس می‌کنیم.

هرس جوان‌سازی؛ یکی از عوامل موثر در به‌تعویق انداختن پیری درخت هلو

هرس تنک‌کردن؛ یکی از روش‌های موثر در بهبود کیفیت میوه هلو

تنک‌کردن درختان هلو برای جلوگیری از شکستگی شاخه‌ها، افزایش اندازه میوه، بهبود رنگ و کیفیت میوه و تحریک تشکیل گل برای محصول سال بعد انجام می‌شود. این عمل با حذف بخشی از میوه‌ها، منجر به افزایش اندازه میوه‌های باقی‌مانده می‌شود. زمان مناسب برای تنک‌کردن میوه‌های هلو اوایل و اواسط زمان سخت شدن هسته است. در عمل، این کار به‌صورت دستی یا مکانیکی با استفاده از فشار محلول خروجی از سمپاش انجام می‌شود و باید تا جایی انجام شود که حداقل ۵۰ درصد از میوه‌های کل درخت حذف شوند.

مراحل هرس درخت هلو

برای برخی از درختان مانند سیب، هرس به روش ایجاد تنه اصلی یا تنه مرکزی انجام می‌شود. درختان هلو بهتر است به شکل “V” یا گلدان باز و با سه تا پنج شاخه اصلی با فاصله مناسب هرس شوند تا گلدان داخلی را تشکیل دهند. این شاخه‌های اصلی باید تقریبا در زوایای ۴۵ درجه نسبت به تنه باشند تا نور و هوا به بهترین شکل به داخل درخت هلو نفوذ کند. درختان هلو روی شاخه‌های یکساله‌ میوه می‌دهند، بنابراین امکان هرس درختان بالغ بدون نگرانی وجود دارد. 

  • هرس کردن شاخه‌های مرده، آسیب دیده و بیمار

هر زمانی که شاخه‌های مرده، آسیب دیده و بیمار را در درخت مشاهده می‌کنید، باید آن‌ها را هرس کنید. برای این کار از قیچی با دسته بلند یا اره استفاده کنید. انجام این کار برای همه درختان و به‌ویژه درخت هلو لازم است.

  • هرس کردن شاخه‌های فرعی

در سال‌های اولیه عمر درخت هلو، سه تا پنج شاخه اصلی را در امتداد قسمت خارجی درخت انتخاب کنید. سپس، شاخه‌های بزرگ دیگر را هرس کنید. سعی کنید به گونه‌ای هرس کنید که شاخه‌های ضعیف V شکل حذف شوند، چون زمانی که شاخه‌ها محصول بالایی دارند، آماده شکستن می‌شوند.

  • ‌کوتاه کردن شاخه‌های بلند

از هرس برای کوتاه کردن انتهای شاخه‌های بلند استفاده کنید. این کار باعث نگه‌داشتن درخت در ارتفاع قابل برداشت می‌شود.

  • ‌حذف شاخه‌های داخلی کوچک و کج

شاخه‌های کوچک و کجی که از شاخه‌های اصلی به سمت داخل درخت هلو رشد می‌کنند، باید هرس شوند.

  • ‌کم‌کردن ساقه‌های قرمز باقی مانده

شاخه‌های قرمز جدید را به طول حدود ۴٠ سانتی‌متر کوتاه کنید تا میوه به‌اندازه کافی بزرگ شود و به شاخه‌های اصلی نزدیک باقی بماند.

  • ‌برنامه‌ریزی برای رشد آینده شاخه‌ها

در‌صورتی‌که روی یک شاخه بلند رشد جدیدی وجود ندارد، بهتر است کل شاخه را بردارید تا انرژی درخت به سمت رشد مولد جدید هدایت شود.

هر سال حدود ۴٠ درصد از شاخ‌و‌برگ‌های درخت را هرس کنید تا با شاخه‌های جدید جایگزین شود. به‌طور‌کلی، یکی از چند علت خشک شدن درخت هلو، هرس نادرست و در فصل نامناسب است. هدف از هرس درختان هلو این است که به‌جای میوه‌های کوچک و نه‌چندان خوش طعم، میوه‌های بزرگ، سالم و شیرین تولید شود و درخت هلو را برای سال‌های آینده نیز سالم نگه دارد. در ادامه، مراحل هرس درخت هلو ذکر شده است.

هرس شاخه‌هی فرعی؛ یکی از مهم‌ترین مراحل هرس درختان هلو

قرار داشتن در معرض نور خورشید و رعایت شرایط کاشت؛ مهم‌ترین نکات هرس درخت هلو

درختان هلو، با پوسته‌ نازک و حساس، نیازمند مراقبت و توجه ویژه‌ای هستند. برای داشتن درختان سالم و میوه‌های خوشمزه هلو، رعایت ۵ نکته زیر ضرورت دارد:

١. خرید نهال هلو را از مراکز معتبر باغبانی انجام دهید.

۲- بهترین زمان برای کاشت نهال هلو در فصل بهار است.

۳. درخت هلو را در محلی که نور خورشید کامل به آن بتابد بکارید. نهال هلو برای رشد بهتر به نور زیاد، هوای گرم و جریان هوای مناسب نیاز دارد.

۴. پس از کاشت نهال درخت هلو، به دقت از آن‌ها مراقبت کنید. به این منظور، برنامه‌ مداوم آبیاری و هرس ضروری است تا درختان بهترین عملکرد را داشته باشند.

۵- خرید کود مناسب و با کیفیت را فراموش نکنید. خرید بهترین کود برای درخت هلو باعث افزایش باردهی محصول درختان هلو خواهد شد.

شاید هرس و نگهداری از درختان هلو ظاهرا بیش‌از‌اندازه شما را به زحمت بی‌اندازد، اما اساسا این موضوع به درک درست از نیاز درخت به هرس و نگهداری منظم برمی‌گردد. انجام نکات گفته شده برای کاهش زمان و افزایش باردهی و طول عمر درخت هلو ضرورت بالایی دارد.

نور خورشید؛ یکی از عوامل موثر در افزایش باردهی درختان هلو

اهمیت خرید نهال‌های با کیفیت و مراقبت منظم؛ مهم‌ترین عوامل بهبود باردهی درختان هلو

با‌توجه‌به اهمیت هرس در بهبود باردهی و کیفیت میوه‌های هلو، روش‌های مختلفی هرس درختان هلو به شما معرفی شد. هرس فرم‌دهی و هرس باردهی از‌جمله روش‌های موثر در افزایش باردهی و بهبود کیفیت محصول هلو محسوب می‌شوند. از طرفی، هرس جوان‌سازی و تنک‌کردن نیز برای حفظ سلامت و افزایش طول عمر درختان مفید است. علاوه‌بر انتخاب روش مناسب هرس، رعایت شرایط کاشت و مراقبت‌های لازم از نهال‌ها و درختان هلو در افزایش باردهی و کاهش زمان آن بسیار مهم است. خرید نهال‌های با‌کیفیت و مراقبت منظم از آنها، بهبود عملکرد درختان و افزایش بهره‌وری باغ را تضمین می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید نهال‌های هلو با‌کیفیت و کسب اطلاع از مباحث فنی بیشتر می‌توانید به سایت نهال زرینه مراجعه کنید. نهال‌های عرضه شده در این سایت شناسنامه‌دار و با‌کیفیت بالا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *